Sport

Základy fotbalu

Existuje mnoho druhů fotbalu, ale každý definuje několik základních pravidel. Zatímco anglická Premier League je obvykle považována za nejlepší ligu na světě, existuje mnoho dalších populárních fotbalových lig. Španělsko a Itálie jsou domovem největších klubů na světě, zatímco německé týmy obvykle soutěží o titul mistra Evropy. Nejdůležitější pravidlo fotbalu je, že míč musí udělat jednu otáčku, než se ho může kdokoli dotknout. Šířka každého brankoviště musí být alespoň šest yardů.

Fotbalový míč má kulovitý tvar a je vyroben z kůže. Fotbalový míč FIFA musí mít určitý obvod a vážit 14 až 16 uncí, ale v dětských soutěžích se používá mnoho jiných velikostí míčů pro různé věkové kategorie. Fotbalový míč velikosti tři se používá pro děti do 8 let a míč velikosti čtyři se používá pro hráče od osmi do dvanácti let. Za standard se považuje fotbalový míč velikosti pět.

Vhazování provádí hráč týmu, jehož soupeř způsobil, že míč přeletěl postranní čáru. Hráč se musí postavit čelem k hřišti a hodit míč oběma rukama, nejlépe přes hlavu. Při vhazování musí zůstat část hráčovy nohy na zemi, když je míč uvolněn, a nemůže zcela překročit čáru. Pokud hráč nemá požadované fyzické vlastnosti, neměl by hrát fotbal. Měli by však být ochotni se zlepšit a přijmout kritiku.

Zkontrolujte také: https://www.r-gol.com/cs/brankarske-rukavice